چی میشه که یه متاهل ,,, ب همصحبت ,,به دوست ,,,, به رابطه ای پنهانی رو میاره ؟؟؟

همسرش کم گذاشته ؟؟؟

یا

خودش زیاده خواه شده ؟؟

یا

به اعتقاد من روابط فرا شویی دلیلش "احساس خلا عمیق" و  از نوعی پوچگرایی درونی نشات میگیره 
کسی که قادر به "تعمیر روابطش" نیست و مهارت های زندگی شویی رو نه یاد گرفته و نه قصدی برای یادگرفتنشون داره تصمیم میگیره با "تعویض رابطه" ( البته رابطه ای پنهانی و سراسر ترس و حقیرانه ) در صدد پر کردن خلا های زندگیش بر بیاد 

با استدلالاتی معمولا اینچنینی ????

همسرم من رو "درک" نمیکنه اما کسی پیدا شده عمیقا درکم کنه و منو بفهمه

همسرم من رو "نادیده و نشنیده" میگیره همیشه, اما حالا کسی رو پنهانی دارم که در مرکز توجهاتشم 

همسرم بهم "محبت" نمیکنه اما در کنارم کسی رو دارم هر لحظه بیتاب و دلتنگمه

و با این استدلالات درونی باعث توجیه و تداوم رابطه میشن

در روابط فرا شویی چون اغلب مدتهای کمی قادر به ملاقات هم هستند "جر و بحث و دعوایی" صورت نمیگیره و نوعی "همدلی و محبت مداوم" درش هست و این به فرا تر رفتن اون رابطه کمک میکنه تا جایی که همسران از زندگی واقعی و "قابل تعمیر خودشون" دلسرد و به سمت پیشروی بیشتر در این روابط گرایش پیدا میکنن 
دلایل به وجود اومدن روابط فراشویی بسیار زیاد,,,,,,اما باور بفرمایید انسانهایی گرفتار این روابط میشن که "دانایی اصلاح خود" و "تعمیر روابط شویی" رو ندارن و در هر رابطه ای هم که قرار بگیرن باز هم ممکنه باعث اشتباه و روزمرگی بشن 
یعنی کسانی که به نوعی رابطه ی "فرا شویی" رو با فردی "فرا از همسرشون" ایجاد کنن اگر با اون مورد هم ازدواج کنن باز هم دچار روزمرگی و شاید روابط دیگری بشن 

پس "در رابطه موندن" و "رابطه رو ساختن" و در مواقعی "تعمیر رابطه" هنریست و دانشی ست که باید اون رو فرا بگیریم 
اگر مهارتش رو نداریم و دانش لازم رو نداریم حتما نیازمند یک "روانشناس بالینی" هستیم برای پی بردن از عمق وجودمون ,
که ازش بیخبریم 
و باعث این اشتباهات در زندگیمون میشه
 و چون در ناخوداگاهمون مارو هدایت میکنه ای بسا ما اغلب دلیل واقعی ایجاد این روابط رو ندونیم و علیرغم میل باطنی مون هنوز هم ادامه ش بدیم و در "تخریب شخصیتی خودمون" و شریک زندگیمون, سهیم باشیم 
ادامه ی روابط فرا شویی ما رو به پوچی میرسونه و معنای زندگی رو در ما کمرنگ و کمرنگ تر میکنه
خیلی بحثش عمیقه 
و در ن و مردان دلایلش فرق داره 
و بسته به هر انسانی میتونه عاملش فرق کنه و البته درمان اون هم متفاوته .

*برگرفته از کانال روانشناسی*

رابطه ,روابط ,شویی ,پنهانی ,تعمیر ,باعث منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

. طوطی ایران | عروس هلندی فروشگاه برق یار ایده عکاسی